Biz Kimiz?

“Kids Living etc”, Mimarlık Fakültesi'nde aynı sıralarda yıllarca birlikte dirsek çürütmüş ve ilk bebek heyecanlarını da yakın zamanlarda beraber yaşamış anneler tarafından 2016 yılında kuruldu. Yıllarca kozmetik  ve gayrimenkul sektörlerinde yönetici olarak çalıştıktan sonra, biriktirdiğimiz deneyimleri ve bitmek tükenmek bilmeyen heyecanımızı kendi işimize aktarmak istedik.

Bu işe başlarken Barış, İncila ve Bulut en büyük motivasyonumuz oldu. Tasarımcı kimliğimiz ve farklı tarzlara olan ilgimiz doğrultusunda, ilk önce kendi çocuklarımızın odalarını dekore etmekle işe başladık. Barış'ın odası monochrome stilden esinlenerek daha çok siyah-beyaz ağırlıklı, İncila'nın odası daha romantik tarzda beyaz ve pastel renklerle biçimlendi. Aramıza yeni katılan Bulut'un odası ise retro tarz ile hazırlanıyor.

Bu süreçte karşımıza çıkan başka anneler ve onların ürettikleri bize ilham verdi. Bir mimar ile çalışmanın lüks veya ulaşılmaz bir tercih olmadığını, düşük bütçeler ve uygun fiyatlı ürünler ile hayallerinizdeki odayı birlikte yaratabileceğimizi göstermek istedik. Böylece bebek odası hazırlığı yapan anne adayları ya da mevcut  bebek/çocuk odasını  güncellemek isteyen anneler için mimari danışmanlık hizmeti vermeye başladık.

Kendi çocuklarımız için alıp severek kullandığımız ve memnun kaldığımız ürünleri ve markaları sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bazılarını Hollanda, İsveç ve İngiltere'deki tasarımcılardan veya tasarım odaklı butik firmalardan temin ediyoruz. Bazı ürünleri ise kendi zevklerimiz doğrultusunda Türkiye'de zanaatkarlara ürettiriyoruz.  Ayrıca, özellikle Türkiye’deki kadın girişimcilerin kendi ürettikleri ürünler ve geliştirdikleri markalara destek veriyoruz. Konseptimize uyan ürünlerini portföyümüze ekliyoruz ve tanıtımlarına yardımcı oluyoruz.

Serüvenimize “online” hizmet vererek başladıktan sonra, en büyük hayalimiz bir mağaza açmaktı. Her gün mantar gibi çoğalan, bir gün açılıp, ertesi gün kapanan online satış sitelerinden biri olmadığımızın altını çizmek ve farkımızı ortaya koymak istiyorduk. 2017 yılı başında iki anne el ele verdik ve benzerlerine Avrupa’da rastlanan, dekorasyondan modaya, oyuncaktan parti malzemelerine, mini mobilyalardan ev tekstiline kadar bebek ve çocuk denince akla gelen tüm ürünlerin bir arada sunulduğu ilk “Kids Concept Store”umuzu açtık. Kids Concept Store’da sizlere sunulan ürünlerin en önemli özelliği, her yerde (hatta kendi websitemizde bile!) bulunmayan, farklı ve sınırlı sayıda ürünler olmaları…

Sevgiler,

Elif & Esra